صفحه اصلی |   نقشه سایت
 
 
 
   
 
 
 

     

PMS and BPMS

BPMS و
سیستم مدیریت پروژه

مدیریت پروژه به معنای بکارگیری دانش، مهارتها و ابزارهای لازم در اداره پروژه، به منظور رفع نیازها و انتظارات مدیران از اجرای آن است. معمولا هر پروژه به فازهای مختلفی دسته بندی می‌شود تا انجام و کنترل آن راحت تر باشد. مراحل انجام مرتبط با کار پروژه را می‌توان به شرح زیر تقسیم‌بندی کرد:

1- شرکت در مناقصه

2- انعقاد قرارداد

3- معرفی پروژه

4- مدیریت پروژه

5- بهره برداری

با استفاده از سیستم مدیریت فرآیندهای کسب و کار شرکت ورجاوند ، رویکرد 5 مرحله ای انجام یک پروژه کاملا قابل پیاده سازی و اجراست. در زیر به طور مختصر به شرح هر یک از مراحل میپردازیم:

1- شرکت در مناقصه: که شامل ثبت کلیه صورت جلسات مرتبط، اطلاعات مرتبط با کارفرمایان و ... است. همچنین با ارائه یک بانک اطلاعاتی جامع، تجربیات سابق شرکت در مناقصه های مشابه ثبت می‌گردد. 

2- انعقاد قرارداد: که شامل ثبت اطلاعات شناسنامه پروژه ، نکات قرارداد ، پرسنل کلیدی پروژه و ...  است. همچنین ساختار سازمانی کارفرمایان، مشاوران و پیمانکاران قابل ثبت می باشد.

3- معرفی پروژه: که شامل تعریف اجزا، هزینه‌ها، ریسکها، مستندات، تیم و تقویم پروژه است. در هر پروژه، حد تعیین شده‌ای برای سه عامل زمان، هزینه و کیفیت مشخص می‌شود که  نمایانگر پیشرفت و انجام موفقیت آمیز یک پروژه است. همچنین مستندات پروژه در این فاز معرفی می‌شوند که شامل لیست تمام فعالیتها و اهداف پروژه می‌باشد.

 4- مدیریت پروژه: كه شامل موارد ذيل می باشد:

مدیریت موجودی و انبار: در هر پروژه دریافت، نگهداری و تحویل به موقع موجودی انبار، از اهمیت بسزایی برخوردار است. تمامی امور مرتبط با انبارداری از جمله مدیریت و کدینگ کالا و انبارها، سفارش و شارژ انبار، ضایعات، کنترل سهمیه مصرف، جابجایی کالا، انبار گردانی، تعدیلات موجودی و ... از طریق نرم‌افزار مدیریت فرآیندهای کسب و کار ورجاوند قابل اجرا می‌باشد.

کنترل پروژه و نظارت: کنترل پروژه قلب یک پروژه است. در راستای مدیریت هر یک از بخشهای پروژه باید سیستمی برای نظارت بر کیفیت مراحل اجرایی و گزارشات کل پروژه، موجود باشد. با استفاده از نرم افزار مدیریت فرآیندهای کسب و کار ورجاوند، میتوان اطلاعاتی در خصوص برنامه‌ریزی و کنترل کارگاهی، زمانبندی پروژه، کنترل و تضمین کیفیت، گزارش پیشرفت ریالی و فیزیکی و... را در اختیار داشت.

 مدیریت قراردادها: سیستم مدیریت قراردادها سیستمی است که برای ثبت اطلاعات قراردادها، انجام عملیات مالی مرتبط، ثبت صورت وضعیت ها و گزارش گیری اطلاعات مورد نیاز استفاده می‌شود. شرکت فرا تحلیل‌گران ورجاوند علاوه بر ارائه این نوع سیستم به صورت پکیج استاندارد( نرم افزار مدیریت قرارداد پیمان) ، آنرا در قالب سیستم مدیریت هوشمند فرآیندهای کاری ارائه داده است که تفاوت این دو به نحوه استفاده در سازمان باز می گردد. در واقع با استفاده از سیستم مدیریت فرآیندهای کاری می‌توان یک سیستم مدیریت و آرشیو قراردادها را به صورت حرفه ای در اختیار داشت. نرم افزار مدیریت و آرشیو قراردادها پیمان نسخه استانداردی از سیستم قراردادهاست که کاربران آن نیازهای سازمانی خود را با چارچوب نرم افزار، تطبیق داده و تمایل زیادی به بومی سازی سیستم ندارند. این سیستم برای مجموعه‌های پیمانکاری اصطلاحا نوپا مناسب است. اما با توجه به زنده بودن ماهیت کسب و کار و امکان رشد و توسعه آن، استفاده از یک سیستم ایستا برای بلند مدت مقرون به صرفه نیست. لذا استفاده از نرم افزار مدیریت فرآیندهای کاری در این راستا پیشنهاد می‌شود. براي مشاهده تفاوت سیستمهای استاندارد با سیستم مدیریت فرآیندهای کسب و کاري اينجا را كليك كنيد

مدیریت اسناد مهندسی و آرشیو فنی: از آنجا که اسناد و مدارک یک پروژه آیتم های اصلی یک سازمان مهندسی هستند، استفاده از یک سامانه مدیریت اسناد مهندسی در جلوگیری از اتلاف زمان، انرژی و منابع مالی نقش بسزایی دارد. با استفاده از نرم افزار مدیریت فرآیندهای کسب و کار ورجاوند تمامی اسناد و مدارک پروژه بدون محدودیت در حجم و تعداد اسناد، پردازش و مدیریت می‌شود.

مدیریت خرید و تدارکات: با توجه به پر کاربرد بودن فرآیند خرید و تدارکات در سازمانها، شرکت فرا تحلیلگران ورجاوند این سیستم را در قالب نرم افزار مدیریت فرآیندهای کسب و کار ارائه داده است

مدیریت فروش: امکاناتی از قبیل مدیریت ارتباط با مشتری، ارائه بانک اطلاعات مشتریان و کارکنان مشتریها، ثبت سفارشها، مدیریت رضایت از مشتری، مدیریت اعتبار مشتریان، ارزيابي هوشمند مشتريان و ... در قالب نرم افزار مدیریت فرآیندهای کسب و کار ورجاوند قابل ارائه است.

مدیریت منابع انسانی: یکی از مهم ترین فازهای مدیریت پروژه، مدیریت نیروهای انسانی در جهت پیشبرد اهداف سازمان است. مدیریت منابع انسانی باعث بهره وری بیشتر سازمان و رضایت مشتریان می‌شود. نرم‌افزار مدیریت فرآیندهای کسب و کار ورجاوند با تعریف ساختار سازمانی و تشکیلات، مرخصیها، ماموریتها و تایم شیت پروژه‌محور، حقوق و دستمزد، ارزیابی پرسنل و... در مدیریت موثر منابع انسانی یک سازمان کمک شایانی می‌کند.

مکاتبات پروژه: هر پروژه اسناد و مدارک خاص خود را داراست، تمامی مکاتبات و مستندات پروژه با استفاده از نرم افزار اتوماسیون اداری قدرتمند کتیبه قابل ثبت، بایگانی و ارائه  میباشد. این نرم افزار با در برداشتن یک اتوماسیون اداری-مهندسی  پروژه محور،  ساماندهی مکاتبات را تسهیل می‌کند و امکاناتی همچون فیلتر کردن تمامی سیستم ها بر اساس نام پروژه، روش های شماره گذاری پروژه محور، الصاق پیوست نامحدود، نامه‌های مرتبط و عطف و پیرو، جستجوی روی محتوای متنی نامه‌ها و... را داراست. براي مشاهده ويژگيهاي اتوماسیون اداری پروژه محور اين بخش را مشاهده فرماييد.

مدیریت مالی: با توجه به استاندارد بودن فعالیتهای مالی و بلوغ کامل این نوع فرایند، شرکت ورجاوند با توجه به این نکته کلیدی اقدام به تولید نرم‌افزار حسابداری در حوزه شرکتهای پیمانکاری کرده است. این نرم‌افزار با توجه به تعداد سطح حساب و تفصیل شناوری که در سیستم پیش‌بینی شده، اجازه تعریف ساختار مالی بر اساس پروژه، پیمانکار و یا کارفرما، قرارداد و ... را به شما خواهد داد. با توجه به تعریف این ساختار، امکان گزارش‌دهی بر اساس پروژه، قرارداد و سایر آیتمهای مورد نیاز مدیران پروژه مقدور خواهد بود. همچنين براي درك بهتر يكپارچگي بين نرم افزارهاي توليد شده با نرم افزار bpms پيشنهاد ميكنيم اين بخش را مطالعه فرماييد.

شماي كلي فرايند مديريت پروژه با نرم افزار bpms

اگر شركت شما EPC است نرم افزار مدیريت اسناد مهندسی EDMS را ببينيد.

● تماس تلفنی:
اگر سوالی دارید کارشناسان فروش و مشاوره شرکت با شماره 22653367 الی 70 آماده پاسخگویی به شما هستند. همچنین برای دریافت مقاله "تعالی سازمانی با BPMS" اینجا را کلیک کنید. 

 
 
   

■ مقالات مرتبط با نرم افزار اتوماسيون اداري

■ مقالات مرتبط با BPMS

■ محصولات

● كاهش هزینه های سازمان با اتوماسيون اداری ● تعالی سازمانی با نرم افزار مدیریت فرایندهای کسب و کار ● نرم افزار مدیریت و آرشیو پیمان
● پارامترهای ارزیابی نرم افزار اتوماسیون اداری ● ریسکهای اجرای BPMS ● نرم افزار اتوماسیون اداری كتیبه
● تفاوت نرم افزار اتوماسیون اداري و نرم افزار BPMS ● BPMS و نسلهاي مختلف سيستمهاي مديريت اطلاعات ● نرم افزار BPMS (مدیریت فرایندهای کاری)
● گام به گام حرکت به سوی تعالی سازمانی بخش اول ● BPR چیست؟ ● نرم افزار مدیريت اسناد مهندسی EDMS
● گام به گام حرکت به سوی تعالی سازمانی بخش دوم ● DSS چیست؟ ● نرم افزار حسابداری مالی اُرُد
● گام به گام حرکت به سوی تعالی سازمانی بخش سوم ● BPMS و نرم افزار بایگانی و آرشیو فنی و مهندسی ● نرم افزار حسابداری خزانه‌داری اُرُد
● گام به گام حرکت به سوی تعالی سازمانی بخش چهارم ● BPMS و نرم افزار مدیریت خرید و تدارکات
● ارتباط نرم افزار اتوماسیون اداری كتيبه و سيستم مديريت گردش كار ● مزایا و معایب استفاده از نرم افزار BPMS نسبت به نرم افزارهای استاندارد
● راهكار استفاده از نرم افزار اتوماسيون اداري با پراكندگي جغرافيايي ● BPMS و سیستم مدیریت پروژه
● ارزیابی نیروی انسانی با نرم افزار اتوماسیون اداری ● چالش BPMS و برنامه نويسان
● نرم افزار اتوماسيون اداری رايگان ؟ ● تكامل نرم افزار MIS با نرم افزار BPMS
● مزایای اتوماسیون اداری - بخش اول : ساماندهی الگوهای مكاتبات ● خبرگي نرم افزار BPMS با Workflow خبره
● مزایای اتوماسیون اداری - بخش دوم : نظم‌دهي و نظارت بر ارتباطات ● استفاده از شبکه های عصبی یادگیر در Workflow خبره
● مزایای اتوماسیون اداری - بخش سوم : نظارت بر تكميل نامه ● ایجاد حافظه سازمانی با نرم افزار BPMS
● اتوماسیون اداری و سیستم انتشار اطلاعات (Replication) ● هرم تعالی سازمانی و نرم افزار BPMS
● تهیه شابلون فرایند جهت ارتباط نرم افزار BPMS و نرم افزار حسابداری
● نقش web service ها در يكپارچگي اطلاعات در نرم افزار BPMS خبره
● BPMS و سیستم مدیریت انبار
● BPMS و سیستم پیگیری فروش و CRM
● تفاوت داشبورد مدیریتی و گزارش با دید نرم افزار BPMS
● مثالهایی از ارتباط نرم افزار BPMS با زیرسیستمهای دیگر
● رادار چارت چیست؟ کاربرد رادار چارت در مدیریت پروژه

■ خدمات شبکه

■ ارتباط با مشتری

■ ابزارهای جانبی

راه اندازي و پشتیبانی شبكه درخواست دمو گزارش ساز
نصب و راه اندازی تجهیزات میکروتیک درخواست نمایندگی فرم ساز
  دریافت بروشور آشنایی با شركت  
  ارسال تيكت به واحد پشتيباني نرم افزار  
 
                                   

برخی مشتریان  ■

seprator                  
شركت ام جي اي كوتير ايليا Seprator فرادريا عرشه پژوهشگاه ملي اقيانوسي شناسي شركت گاما شركت نداي علم و صنعت شركت تهران جنوب پژوهش عمران راهوار شركت سازه كيفيت پايدار شركت كان آذين گروه وسام موتور
                 
شركت فرايندسازان انرژي موسسه نصب گستر ساحل سيمان خوزستان شركت آب و فاضلاب استان مركزي شركت سازه‌هاي صنعتي آذران شركت مديريت توليد برق مشهد شركت تهران گروه شركن مهندسي والا انرژي شركت مهندسين مشاور پژوهشهاي ساختماني ايران شركت ثامن سازه عرش
                 
شركت سوربن شمال شركت ماشين سازي ويژه قرارگاه خاتم(ص) ماكاروني رشد فرا تحقيق سپاهان شركت سرمايه گذاري مس شركت ساختماني ايستافر شركت ناورود موسسه عمران صنعت شركت سكوكار
                 

 

 
کلیه حقوق مادی و معنوی این سایت متعلق به شركت مهندسي نرم‌افزار فراتحليل‌گران ورجاوند می باشد