صفحه اصلی |   نقشه سایت
 
 
 
   
 
 
 

     

نرم افزار BPMS و سیستم آرشیو فنی و مهندسی

مزایا و معایب استفاده از نرم افزار BPMS نسبت به نرم افزارهای استاندارد

در این بخش سعی شده است به صورت کلی، مشخص شود در چه جاهایی استفاده از نرم افزار BPMS نسبت به نرم افزار استاندارد مناسب (Standard Package) است و یا در چه مواردی نرم‌افزار استاندارد هزینه کمتری نسبت به استفاده از BPMS دارد.

برای استفاده مناسب از نرم افزار مدیریت فرایندهای کاری یا نرم افزار مدیریت کسب کار (نرم افزار BPMS ) بایستی زیرساختهای اطلاعاتی آماده باشد. این زیرساخت‌ها شامل نقشه کامل فرایندهای سازمانی به همراه فلوچارت اجرایی، همچنین قواعد کسب و کار (Business rules) می‌باشد. در صورتیکه این زیر ساختها وجود داشته باشد استفاده از نرم افزار BPMS می‌تواند مفید باشد. به بيان ديگر قبل از خريد نرم افزار BPMS، معماري اطلاعات و فرايندها بايستي در دسترس و نقشه راه سازماني موجود باشد.

معمولا برای کارهایی که نرم افزار استاندارد خوب و مناسب وجود دارد استفاده از BPMS برای خلق این گونه سیستمها، از خرید نرم افزار استاندارد پر هزینه تر خواهد بود. بنابراین اگر فرایند مورد نظر شما به صورت استاندارد وجود دارد بهتر است سراغ  BPMS نروید. به عنوان مثال در حوزه حسابداری مالی نرم افزارهای خوبی وجود دارد که سازمان شما در هر سطحی که باشد، می‌تواند از آنها به نحو مناسب استفاده کند.

وجود واحدهایی به عنوان "سیستمها و روشها" و یا "تضمین کیفیت"  که معمولا نقش توسعه و بروز کردن فرایندهای سازمان را به عهده دارد برای اجرای BPMS مورد نیاز است. در صورتیکه اشخاصی با این ویژگیها در سازمان خود ندارید اجرای BPMS ریسک بالایی برای شما خواهد داشت. وجود تجربه كافي تيم پياده سازي مديريت فرايند كاري در مورد استفاده از اين قبيل سيستمها بسيار تاثير گذار است.

معمولا هزینه خرید و نگهداری یک نرم‌افزار BPMS بیشتر از خرید یک نرم‌افزار استاندارد است.

شناسایی یک BPMS خوب کار سختی است. در مقابل شناسایی یک نرم افزار استاندارد بسیار ساده تر است. معمولا یا یکی دو جلسه دموی موثر می‌توان ویژگی‌های یک نرم افزار استاندارد را بررسی و جمع بندی کرد. در صورتیکه در BPMS علاوه بر مسائل تاکتیکی خرید نرم‌افزار، موارد تکنیکی زیادی وجود دارد که نیاز به بررسی بیشتر خواهد داشت.

برای خرید نرم افزار استاندارد، همان تیم اصلی که میخواهند با نرم‌افزار استاندارد کار کنند، جهت کارشناسی امکانات آن کفایت می‌کند. در صورتیکه با توجه به عمق زیاد استفاده از نرم‌افزار BPMS و در نتیجه میزان استفاده کل واحدهای سازمان در حوزه فرایندهای کاری مرتبط با فعالیت خود، خرید BPMS تیم بزرگتری را نیاز دارد.

در صورتیکه فرایندهای متنوع زیادی دارید که پیچیدگی زیادی ندارند یا سازمانی هستید که چگالی فرایندی زیادی دارید، خرید BPMS بسیار مقرون به صرفه تر از خرید چند نرم افزار استاندارد است. چه به لحاظ کارشناسی خرید، چه به لحاظ قیمت خرید لایسنس نرم افزارها و چه به لحاظ زمان انتخاب. در این حالت خرید و اجرای BPMS بسیار چابک تر از خرید و اجرای چند نرم افزار استاندارد خواهد بود.

با BPMS به اهداف بلندتر تعالی سازمانی دست خواهید یافت. با بلوغ سازمانی و بروز شدن فرایندها، BPMS نیز بروز می‌شود در صورتیکه در نرم‌افزار استاندارد ممکن است با بلوغ سازمانی، نیاز به تعویض و مهاجرت از آن به نرم‌افزار استاندارد بزرگتر و بالغ‌تر پیش بیاید. BPMS همانند یک موجود زنده در سازمان یا شرکت شما بزرگ می‌شود. در صورتیکه نرم افزار استاندارد از همان موقع خرید و راه اندازی به همان اندازه است. ممکن است برای شما در شروع بزرگ باشد و در سالهای پس از آن، کوچک و کوچکتر شود. 

براي آشنايي بيشتر با ريسكهاي اجراي نرم افزار BPMS و عوامل موفقيت نرم افزار مديريت كسب و كار، اين قسمت را كليك كنيد. 

 
 

■ مقالات مرتبط با نرم افزار اتوماسيون اداري

■ مقالات مرتبط با BPMS

■ محصولات

● كاهش هزینه های سازمان با اتوماسيون اداری ● تعالی سازمانی با نرم افزار مدیریت فرایندهای کسب و کار ● نرم افزار مدیریت و آرشیو پیمان
● پارامترهای ارزیابی نرم افزار اتوماسیون اداری ● ریسکهای اجرای BPMS ● نرم افزار اتوماسیون اداری كتیبه
● تفاوت نرم افزار اتوماسیون اداري و نرم افزار BPMS ● BPMS و نسلهاي مختلف سيستمهاي مديريت اطلاعات ● نرم افزار BPMS (مدیریت فرایندهای کاری)
● گام به گام حرکت به سوی تعالی سازمانی بخش اول ● BPR چیست؟ ● نرم افزار مدیريت اسناد مهندسی EDMS
● گام به گام حرکت به سوی تعالی سازمانی بخش دوم ● DSS چیست؟ ● نرم افزار حسابداری مالی اُرُد
● گام به گام حرکت به سوی تعالی سازمانی بخش سوم ● BPMS و نرم افزار بایگانی و آرشیو فنی و مهندسی ● نرم افزار حسابداری خزانه‌داری اُرُد
● گام به گام حرکت به سوی تعالی سازمانی بخش چهارم ● BPMS و نرم افزار مدیریت خرید و تدارکات
● ارتباط نرم افزار اتوماسیون اداری كتيبه و سيستم مديريت گردش كار ● مزایا و معایب استفاده از نرم افزار BPMS نسبت به نرم افزارهای استاندارد
● راهكار استفاده از نرم افزار اتوماسيون اداري با پراكندگي جغرافيايي ● BPMS و سیستم مدیریت پروژه
● ارزیابی نیروی انسانی با نرم افزار اتوماسیون اداری ● چالش BPMS و برنامه نويسان
● نرم افزار اتوماسيون اداری رايگان ؟ ● تكامل نرم افزار MIS با نرم افزار BPMS
● مزایای اتوماسیون اداری - بخش اول : ساماندهی الگوهای مكاتبات ● خبرگي نرم افزار BPMS با Workflow خبره
● مزایای اتوماسیون اداری - بخش دوم : نظم‌دهي و نظارت بر ارتباطات ● استفاده از شبکه های عصبی یادگیر در Workflow خبره
● مزایای اتوماسیون اداری - بخش سوم : نظارت بر تكميل نامه ● ایجاد حافظه سازمانی با نرم افزار BPMS
● اتوماسیون اداری و سیستم انتشار اطلاعات (Replication) ● هرم تعالی سازمانی و نرم افزار BPMS
● تهیه شابلون فرایند جهت ارتباط نرم افزار BPMS و نرم افزار حسابداری
● نقش web service ها در يكپارچگي اطلاعات در نرم افزار BPMS خبره
● BPMS و سیستم مدیریت انبار
● BPMS و سیستم پیگیری فروش و CRM
● تفاوت داشبورد مدیریتی و گزارش با دید نرم افزار BPMS
● مثالهایی از ارتباط نرم افزار BPMS با زیرسیستمهای دیگر
● رادار چارت چیست؟ کاربرد رادار چارت در مدیریت پروژه

■ خدمات شبکه

■ ارتباط با مشتری

■ ابزارهای جانبی

راه اندازي و پشتیبانی شبكه درخواست دمو گزارش ساز
نصب و راه اندازی تجهیزات میکروتیک درخواست نمایندگی فرم ساز
  دریافت بروشور آشنایی با شركت  
  ارسال تيكت به واحد پشتيباني نرم افزار  
 
                                   

برخی مشتریان  ■

seprator                  
شركت ام جي اي كوتير ايليا Seprator فرادريا عرشه پژوهشگاه ملي اقيانوسي شناسي شركت گاما شركت نداي علم و صنعت شركت تهران جنوب پژوهش عمران راهوار شركت سازه كيفيت پايدار شركت كان آذين گروه وسام موتور
                 
شركت فرايندسازان انرژي موسسه نصب گستر ساحل سيمان خوزستان شركت آب و فاضلاب استان مركزي شركت سازه‌هاي صنعتي آذران شركت مديريت توليد برق مشهد شركت تهران گروه شركن مهندسي والا انرژي شركت مهندسين مشاور پژوهشهاي ساختماني ايران شركت ثامن سازه عرش
                 
شركت سوربن شمال شركت ماشين سازي ويژه قرارگاه خاتم(ص) ماكاروني رشد فرا تحقيق سپاهان شركت سرمايه گذاري مس شركت ساختماني ايستافر شركت ناورود موسسه عمران صنعت شركت سكوكار
                 

 

کلیه حقوق مادی و معنوی این سایت متعلق به شركت مهندسي نرم‌افزار فراتحليل‌گران ورجاوند می باشد